Grodzisk Wlkp./Wielichowo – 16-latek zatrzymany za narkotyki

W minioną sobotę podczas jednej z imprez odbywających się na terenie powiatu grodziskiego policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie substancji narkotycznych. W miejscu ich zamieszkania, pies służbowy wskazał kilka miejsc ukrytej marihuany. Zatrzymani to młodzi mieszkańcy Wielichowa. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

21 maja około godziny 20:00 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zatrzymali 16-letniego mieszkańca Wielichowa, przy którym ujawniono woreczek foliowy z zawartością marihuany. Młodego mężczyznę przetransportowano do Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. W między czasie rakoniewiccy policjanci dokonali przeszukania w miejscu zamieszkania osoby podejrzanej.

Na miejsce został ściągnięty pies służbowy będący na wyposażeniu grodziskiej policji, specjalizujący się w wykrywaniu zapachów narkotyków. W mieszkaniu policjanci zastali również 23-letniego brata osoby wcześniej zatrzymanej. To między innymi w jego pokoju pies służbowy wskazał ślad na miejsce, w którym znajdowała się ukryta skrzynka narzędziowa. Po jej otwarciu okazało się, że jest wypełniona ususzonymi liśćmi marihuany. Pies wskazał również inne miejsce z ukrytym kartonem po obuwiu. Tam z kolei ujawniono kilkanaście „działek” z zawartością marihuany.

pgo marih1

W trakcie czynności procesowych policjanci ujawnili w jednym z pomieszczeń gospodarczych szafę, a w niej niewielką „plantację”. Szafa była na tyle przygotowana i dostosowana, aby zapewnić optymalne warunki dla rozwoju młodych sadzonek marihuany. Obaj bracia przyznali się do posiadania narkotyków. Młodszy z nich, z uwagi na swoją niepełnoletność został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka i oczekuje na decyzję Sądu Rodzinnego w Grodzisku Wielkopolskim. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zawartymi w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie substancji narkotycznych grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.