Grodzisk Wlkp. / Wielichowo – Pijany uciekł z miejsca kolizji

Zaledwie kilka minut potrzebowali rakoniewiccy policjanci oraz policjanci z grodziskiej drogówki, aby ustalić i zatrzymać kierowcę samochodu osobowego marki Opel, który uciekł z miejsca kolizji. Jak się później okazało uciekał ponieważ był pijany. Według policyjnych danych wynika, że w przeszłości odsiadywał już karę pozbawienia wolności za jazdę po pijanemu. Nie stosując się do wyroków Sądu po raz kolejny złamał prawo. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

12 kwietnia około godziny 19:00 na drodze powiatowej Wielichowo – Ziemin doszło do niegroźnej w skutkach kolizji drogowej pomiędzy samochodem ciężarowym, a osobówką marki Opel. W pewnym momencie sprawca tej kolizji wsiadł ponownie do samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia. Powiadomieni o tym fakcie policjanci niezwłocznie wdrożyli czynności zmierzające do ustalenia tego kierowcy. Kilka minut później  32-letni mieszkaniec gminy Wielichowo był już w rękach policjantów. Przyznał się, że to on kierował pojazdem, a uciekł z miejsca zdarzenia ponieważ ciąży na nim wyrok sądowy zakazujący mu prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie urządzeniem pomiarowym na zawartość alkoholu wykazało u kierowcy ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna został zatrzymany i spędził wieczór w policyjnym areszcie. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim do Sądu został skierowany zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądowego mówiącego o zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi. Zakaz ten miał obowiązywać do 2019 roku. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.