Historyczna Gala Derby na Torze Służewiec: 80. Edycja Westminster Derby i Jubileusze

W pierwszą niedzielę lipca na historycznym Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbyła się Gala Derby, kluczowe wydarzenie w polskim kalendarzu wyścigowym. Tłumy kibiców z entuzjazmem oglądały dziesięć wyścigów, w tym najważniejszy – 80. Westminster Derby, prestiżowy wyścig dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej. Ten rok jest wyjątkowy, gdyż Służewiec obchodzi 85-lecie swojego powstania, a równocześnie odbyła się 80. edycja Derby, której nie przeszkodziła nawet przerwa w trakcie II wojny światowej.

„To miejsce łączy przeszłość z przyszłością i jest jednym z symboli Warszawy. Otwarte w 1939 roku, było wtedy najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie. Przetrwało trudne czasy wojny, a dziś znów przyciąga tłumy miłośników wyścigów” – mówi Dominik Nowacki, dyrektor Toru Służewiec.

Gala Derby i wyścig Westminster Derby to gwarancja emocji, pięknych zwycięstw i niezapomnianych chwil. W tym roku triumfowała Magnezja, dosiadana przez Pera-Andersa Graberga i trenowana przez Macieja Janikowskiego, który zdobył swoje szóste Derby.

Westminster Derby, wyścig na 2400 m dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej, jest najważniejszym wskaźnikiem ich klasy. Tradycja Derby pochodzi z angielskiego toru w Epsom.

Gonitwę Westminster Derby poprzedzały wyścigi takie jak Nagroda Novary, Memoriał Fryderyka Jurewicza, UAE President Cup Central European Arabian Derby i Nagroda Prezesa Totalizatora Sportowego, którą wygrała Miss Dynamite pod dżokejem Václavem Janáčkiem.

Pomimo deszczowej pogody, frekwencja była wysoka. Tysiące gości, od zapalonych fanów po rodziny z dziećmi, cieszyły się dniem pełnym atrakcji i aktywnego wypoczynku – mówi Artur Kapelko z Totalizatora Sportowego.

Stałym elementem Gali Derby jest wyjątkowa moda wyścigowa. W tym roku znów można było podziwiać nieszablonowe stylizacje i wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu. Tor Służewiec oferuje również wiele atrakcji dla dzieci.

„Wytworne kreacje, eleganckie garnitury, piękne konie i doskonała atmosfera tworzą wyjątkową aurę tego miejsca podczas Gali Derby i innych wydarzeń wyścigowych” – dodaje Dominik Nowacki.

Kolejne wyścigi odbędą się na sopockim Hipodromie, a potem powrócą na Służewiec: 27 lipca, w połowie sierpnia na Dzień Arabski, pod koniec sierpnia na gonitwę St. Leger, a w październiku na Wielką Warszawską.

Źródło informacji: PAP MediaRoom