Jarocin – zatrzymani amatorzy markowych perfum

Policjanci z Jarocina zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy mają na swoim koncie kradzieże sklepowe. Ich łupem były markowe kosmetyki. Przestępcza para wpadła między innymi dzięki nagraniom z monitoringu. Za przestępstwa te grozi im do 5 lat więzienia.

22 czerwca br. kierownik jednego ze sklepów drogeryjnych w Jarocinie złożył zawiadomienie o kradzieży perfum różnych marek, o łącznej wartości ponad 700 zł. Do kradzieży miało dojść dzień wcześniej, a ujawniona została ona dzięki nagraniom z monitoringu. Na nagraniu widać, jak nieznany mężczyzna zabiera z półek oraz koszyka towarzyszącej mu kobiety kosmetyki, po czym wkłada je do swojego plecaka i omijając kasy, wychodzi ze sklepu.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że do podobnych kradzieży, gdzie łupem przestępcy padały kosmetyki, dochodziło także wcześniej, również na terenie innych placówek handlowych. Idąc tym tropem policjanci szybko ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o dokonanie przestępstwa, i przystąpili do jego poszukiwań.

Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych dzień później na jednej z ulic Jarocina. Podczas kontroli posiadanego przez niego bagażu, policjanci ujawnili w nim kilka sztuk perfum – jak się okazało pochodzących z kradzieży. Mężczyzna, 31-letni mieszkaniec gminy Żerków został zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej komendy. Taki sam los spotkał jego wspólniczkę, 38-letnią mieszkankę gminy Jarocin.

Oboje usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Oboje przyznali się do zarzucanego im czynu. Odzyskane w dużej części mienie zostanie przekazane właścicielowi sklepu.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl