Już za tydzień targi 4 pasji – turystyki, żeglarstwa, wędkarstwa i myślistwa!

Miłośnicy aktywnego wypoczynku i spędzania czasu wśród przyrody powinni wybrać się w weekend od 17 do 19 lutego na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Przygotowana w tym czasie ekspozycja dotyczyć będzie aż czterech pasji – turystyki, żeglarstwa, wędkarstwa i myślistwa.

targi-4-pasji,pic1,1016,102681,160033,with-ratio,16_9

Dla turystów

– Wystawa turystyczna pozwoli poczuć przedsmak wakacji i przeżyć niezapomnianą przygodę. Na Tour Salon można będzie zacząć zwiedzanie ciekawych miejsc w Polsce i na świecie oraz spotkać znanych podróżników. Wystawcy przygotowali oferty zorganizowanych wycieczek oraz inspiracje do samodzielnych wypraw na nachodzącą Wielkanoc, majówkę czy wakacje – mówi Karolina Nawrot z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Będą propozycje z Albanii, Białorusi, Chorwacji, Dominikany, Francji, Grecji, Hiszpanii, Indii, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Rumunii, Ukrainy, Węgier, Wietnamu czy Włoch. Zaprezentowane też zostaną oferty wyjazdów w Polsce, a szczególnie do Lubelskiego – regionu partnerskiego tegorocznego Tour Salonu.

targi-4-pasji,pic1,1016,102681,160036,show2

Na Targach stanie prawdziwa mongolska jurta oraz afrykański targ, ale to spotkania z zaproszonymi podróżnikami będą największą atrakcją. Na MTP pojawi się Marek Kamiński, sławny polarnik, zdobywca dwóch biegunów Ziemi w ciągu jednego roku. Będzie też Arkady Paweł Fiedler i jego podróżniczy Fiat 126p, Piotr Malczewski, czy Arun Milcarz z kabaretowo-podróżniczym show.

Program i szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie targów www.tour-salon.pl

Dla żeglarzy

Warta i okoliczne jeziora dają ogromny potencjał mieszkańcom Wielkopolski,
by rozwijać żeglarskie pasje. Stąd inicjatywa, która ma wzmacniać zamiłowanie do sportów wodnych oraz zaszczepiać je także u najmłodszych.

targi-4-pasji,pic1,1016,102681,160038,show2

Tegoroczna edycja targów sprzętu pływającego i sportów wodnych Boatex będzie więc nie tylko miejscem prezentacji fantastycznych jachtów i łodzi motorowych. Nie zabraknie spotkań ze znakomitymi żeglarzami, którzy opowiedzą o swoich przeżyciach podczas rejsów tych bliskich, jak i tych bardzo dalekich.

Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski zaprezentuje projekt „Żegluj z nami Wielkopolsko”. Program zakłada budowę jednostki SY Powstaniec Wielkopolski, na pokładzie której w rejs wyruszą m.in. jego uczestnicy, którzy wykażą się inicjatywą, by poznać historię naszego regionu i stworzyć księgę życiorysów Powstańców Wielkopolskich.

Więcej informacji o targach Boatex i zaproszonych gościach na www.boatex.pl

Dla wędkarzy

Wędkarstwo – pasja czy sport ekstremalny? Jedni zasiadają nad wodą, by złapać oddech od codziennych wyzwań, inni szukają przygody i wyzwań. Własnie dla miłośników wędkowania główną areną prezentacji podczas Targów Rybomania będzie olbrzymi zbiornik o pojemności 23 tysięcy litrów, który przyjedzie do Poznania prosto  z Portugalii.

targi-4-pasji,pic1,1016,102681,160039,show2

Akwarium, które sprowadzą organizatorzy to największy w Europie mobilny zbiornik, wykorzystywany do pokazów wędkarskich oraz nurkowania. Na czas targów akwarium zostanie zarybione wieloma odmianami ryb występującymi w polskich wodach. Nie zabraknie w nim szczupaków, leszczy, jesiotrów, karpi, gigantycznych sumów, a także prezentujących się niezwykle malowniczo pstrągów potokowych, źródlanych, tęczowych i bursztynowych.

Podczas tegorocznej Rybomanii nie zabraknie triumfatorów prestiżowych zawodów. Pokazy na gigantycznym akwarium poprowadzi między innymi Luc Coppens, znany jako jeden z najbardziej doświadczonych w Europie wędkarzy specjalizujących się w łowieniu ryb drapieżnych. Gościem Rybomanii w Poznaniu będzie również sir Bob Nudd, najbardziej utytułowany wędkarz spławikowy na świecie.

Zabłysną również takie sławy Alan Blair czy Frédéric Julian, a także polscy mistrzowie wędki, w tym Mariusz Getka 3-krotny mistrz starego kontynentu, 9-krotny Mistrz Polski, 5-krotny zdobywca Grand Prix Polski w łowieniu na przynęty sztuczne z dryfujących łodzi, Robert Taszarek wielokrotny zwycięzca cyklu zawodów Grand Prix Polski i wielu innych utytułowanych wędkarzy. Targi będą stanowiły doskonałą okazję, by poznać ich techniki i sposoby na naprawdę dużą rybę.

Więcej o Targach Wędkarskich na www.rybomania.com.pl

Dla myśliwych

Trzecia edycja Targów Myślistwa i Strzelectwa to trzydniowe wydarzenie, które w ubiegłym roku odwiedziło 7 tys. hobbystów i pozwala przygotować się do sezonu łowieckiego. Wystawa Knieje to wyjątkowa okazja do spotkania się z osobistościami łowieckiego środowiska, poznania historii, tradycji i kultury myśliwskiej oraz aktywnego wypoczynku.

targi-4-pasji,pic1,1016,102681,160034,show2

Na pasjonatów czekać będzie oferta wystawiennicza prosto od producentów i dystrybutorów broni, amunicji, optyki, odzieży, gadżetów i dodatków dla myśliwych. Zjawią się przedstawiciele takich marek jak: Aimpoint, Merkel, Steyer Mannlicher, CZ Brno, Bettinsoli, Benelli, Antonio Zoli, Lapua, Silma, Anschutz, Weihrauch, Fiocchi, Federal,  Beretta, Tikka, B&P, FAM Pionki, Sako, Akkar, Heym i wielu innych. Doskonale zapowiada się również ekspozycja sprzętu turystycznego, survivalowego i pojazdów terenowych.

Łowiectwo to hobby, które łączy nowoczesność z tradycją, rzemiosłem i kulturą. W Polsce oficjalnie zrzesza ponad 118 tys. osób. Program targów jest bogaty w koncerty trębaczy myśliwskich, pokazy sygnalistów, naukę wabienia jeleni, wystawy pamiątek, trofeów i ozdób łowieckich, czy degustacje potraw myśliwskich.

Więcej o targach myślistwa i strzelectwa na www.knieje.pl

Wydarzenia targów 4 pasji odbywać się będą od 17 do 19 lutego. Bilet jednorazowy upoważnia do zwiedzenia ekspozycji targów Boatex, Rybomania, Tour Salon i Knieje. Bilety do nabycia w kasach MTP w dniu imprezy:

Bilet Piątek Biznes VIP Day, dla osób spoza branży: 100.00 PLN / osoba
Bilet jednorazowy sobota 18.02: 20.00 PLN / osoba
Bilet jednorazowy niedziela 19.02: 18.00 PLN / osoba

Miasto Poznań/Biuro Prasowe/Hubert Bugajny