Kalisz – Policyjny pościg za złodziejami ulicami miasta! – FILM

Kilkanaście minut wystarczyło funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Koźminku, aby zlokalizować pojazd, którym poruszały się osoby podejrzane o kradzież z włamaniem. Ostatecznie po dynamicznym pościgu ulicami miasta, zatrzymana została pasażerka auta. Kierowca mazdy usłyszał zarzuty kilka dni później. Obojgu grozi kara 10 lat więzienia.

W poniedziałek 30 maja br. dyżurny kaliskiej jednostki otrzymał informację o kradzieży z włamaniem do jednego z punktów usługowych na terenie gminy Koźminek. Łupem przestępców miało paść urządzenie do nabijania klimatyzacji. Okazało się, że włamywacze oddalili się z miejsca zdarzenia pojazdem marki Mazda. Informacja ta natychmiast została przekazana wszystkim patrolom. Kilka chwil później policjanci z Komisariatu Policji w Koźminku zauważyli pojazd na terenie miejscowości Pietrzyków. Stróże prawa postanowili zatrzymać auto, jednak kierowca mazdy nie reagował na polecenia i cały czas zwiększał prędkość. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, informując o tym fakcie dyżurnego. Przestępcy uciekając w kierunku Kalisza, jechali bardzo szybko łamiąc wszelkie zasady i przepisy ruchu drogowego. Dodatkowo również na terenie miasta, kierowca mazdy złamał szereg przepisów drogowych m.in. jechał pod prąd ulicą jednokierunkową, zmuszając prawidłowo jadące pojazdy do zjeżdżania na pobocze.

Ostatecznie niebezpieczna próba ucieczki zakończyła się na ulicach Kalisza, kiedy do pościgu dołączyły inne radiowozy. Kiedy jeden z nich pojawił się naprzeciw uciekającego pojazdu, kierowca mazdy próbował zmusić policjanta, jadącego autem uprzywilejowanym do zjechania z drogi jadąc wprost na niego. Ten moment wystarczył stróżom prawa. Tak pokierowali pościgiem, że kierujący mazdą zmuszony był porzucić auto. Wspólnie z pasażerką zaczęli uciekać pieszo. Kilka chwil później policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 25-letnią pasażerkę mazdy. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Dzięki błyskawicznej pracy policjantów Wydziału Kryminalnego, jeszcze tego samego dnia, udało się ustalić kim był drugi z włamywaczy. Okazało się, że to 37-letni mieszkaniec Kalisza. Podjęte przez kryminalnych czynności doprowadziły do zatrzymania mężczyzny.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie parze trzech zarzutów kradzieży z włamaniem, do których doszło w tym roku na terenie Kalisza oraz gmin Koźminek i Blizanów, gdzie łączna wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych wyniosła ponad 31 tys. złotych. Część skradzionego mienia odzyskano.

Kierowca mazdy stracił również prawo jazdy. Oprócz przestępstw za które grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, będzie także odpowiadał za szereg wykroczeń drogowych oraz wykroczeń przeciwko mieniu.

Źródło: KMP Kalisz