Kalisz/Mycielin – Handlował kradzionymi częściami. Grozi mu 5lat!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu przy współpracy z funkcjonariuszami z KMP w Kaliszu, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o umyślne paserstwo. W trakcie czynności na terenie gminy Mycielin, zabezpieczyli części pochodzące z trzech pojazdów utraconych przez właścicieli na skutek kradzieży z włamaniem. Szacunkowa wartość skradzionych pojazdów to kwota ponad 110 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu w ramach zwalczania przestępczości samochodowej, na bieżąco monitorują miejsca, w których mogą być sprzedawane części wymontowywane z kradzionych pojazdów. Tzw. „dziuple” to jeden z elementów przestępczej działalności, osób trudniących się kradzieżami aut.

W ramach realizacji kolejnej tego typu sprawy, 25 maja br. funkcjonariusze pojechali na teren gminy Mycielin. Z informacji jakie mieli funkcjonariusze wynikało, że właściciel posesji, który zajmuje się handlem akcesoriami samochodowymi, może posiadać części ze skradzionych na terenie Niemiec pojazdów.

Na placu z częściami, policjanci przeprowadzili szczegółowa kontrolę zabezpieczonych przedmiotów. Biegli z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu zakwestionowali legalność części i akcesoriów od pojazdów Ford Galaxy, Ford Mondeo oraz Ford Kuga. Znaki identyfikacyjne były częściowo usunięte lub zatarte. W działaniach brali udział również policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Kaliszu.

Właściciel posesji, 33-letni mężczyzna, mieszkaniec pow. kaliskiego został zatrzymany. Ostatecznie usłyszał zarzut paserstwa, za który grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: KWP w Poznaniu