Koło: Pijany mężczyzna uszkodził 10 samochodów. Grozi mu 5 lat za kratkami.

38-letni mężczyzna uszkodził dziesięć samochodów przy ulicy Broniewskiego w Kole. Został zatrzymany przez kolskich policjantów kilkanaście minut później. Sprawca miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Tuż przed 7 rano wczorajszego dnia do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kole wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzenia kilku pojazdów przy ulicy Broniewskiego w Kole. Niezwłocznie na miejsce pojechali policjanci i podjęli działania zmierzające do zatrzymania wandala. Kilka ulic dalej mundurowi zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. 38-letni mieszkaniec Koła został zatrzymany. Policjanci ustalili, że mężczyzna w chwili demolowania pojazdów był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu sprawca usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Działania policjantów nie ograniczyły się tylko do zatrzymania sprawcy. Charakter i skala zdarzenia wymagały precyzyjnego jego udokumentowania, zabezpieczenia śladów, dokonania rozpytań, a przede wszystkim ustalenia wszystkich pokrzywdzonych, którzy o zniszczeniu ich mienia dowiedzieli się od funkcjonariuszy. Mundurowi przyjęli zawiadomienia o uszkodzeniach samochodów, które polegały głownie na zniszczeniu lusterek. Wstępne oszacowane straty to prawie 4 tysiące złotych. Sprawca nie uniknie odpowiedzialności karnej, a jak wynika z policyjnych kartotek nie po raz pierwszy wchodzi w konflikt z prawem. Źródło: KPP Koło

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????