Konin – 18-latek napadł na sklep. Pobił kobietę, ukradł pieniądze i towar! Grozi mu do 12 lat – FILM

Nawet 12 lat w więzieniu będzie mógł spędzić niespełna 18-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego, który napadł na ekspedientkę sklepu spożywczego w gminie Sompolno, gdzie pojechał skradzionym samochodem. Dotkliwie pobił kobietę, ukradł pieniądze i towar, a po kilku godzinach został zatrzymany przez policjantów.

Do rozboju doszło we wtorek 19 lipca przed godz. 16:00. Młody mężczyzna wszedł do pustego sklepu i po krótkiej rozmowie na temat towaru, zaczął najpierw dusić 51-letnią sprzedawczynię, a następnie dotkliwie pobił ją po głowie i innych częściach ciała. Na koniec związał ją swetrem, aby uniemożliwić wezwanie pomocy. Do sklepu pojechał skradzionym wcześniej swojemu ojcu fiatem seicento. Ze sklepu zginęło 1000 zł, papierosy i wódka o łącznej wartości około 2000 zł. Sprawca nie pogardził też telefonem komórkowym kobiety.

Z łupami uciekł do wioski oddalonej o kilkanaście kilometrów. Tam porzucił fiata i kilka kilometrów pieszo poszedł do Wierzbinka. Stamtąd autostopem dotarł w okolice Kruszwicy do swojego znajomego. Właśnie w jego domu został zatrzymany po niespełna czterech godzinach po napadzie przez policjantów z Kruszwicy wraz ze znaczną częścią łupów. Mundurowi odzyskali 570 zł (schowane w lodówce), papierosy i część alkoholu oraz telefon sprzedawczyni.

W czwartek 21 lipca sprawca napadu usłyszał w prokuraturze zarzut rozboju i kradzieży pojazdu i do obu się przyznał, a dzisiaj sąd zastosował wobec niego areszt na trzy miesiące.

Źródło: KMP Konin