Konin – Jechał 158 km/h na pięćdziesiątce – stracił prawko na 3 miesiące! FILM

Stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał 500 zł mandatu i 10 punktów karnych – tak zakończyła się jazda 20-latka ze Ślesina, którego zatrzymali do kontroli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie.


Mundurowi z konińskiej „drogówki” zauważyli pirata drogowego w sobotę 30 kwietnia kilkanaście minut przed 20:00. Patrolowali właśnie drogę K-25 i zbliżali się do miejscowości Kijowiec, kiedy wyprzedził ich kierowca golfa. Jechał z wyraźnie nadmierną prędkością, dlatego policjanci natychmiast pojechali za nim, aby sprawdzić co jest powodem takiego pośpiechu.

Pomiar przeprowadzili na odcinku 200 metrów, a wyliczona przez komputer średnia wywołała niemałe zdziwienie u stróżów prawa. 158 km/h i wjazd z tą prędkością w teren zabudowany, to niechlubny rekord od dłuższego już czasu na drogach powiatu.
Kierowcą okazał się 20-latek ze Ślesina, który dotąd nie był notowany za wykroczenia drogowe. Nawet sam nie potrafił wytłumaczyć powodu tak szaleńczej jazdy. Policjanci ukarali go maksymalnym 500 zł mandatem. Na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych i oczywiście na 3 miesiące stracił prawo jazdy.

Źródło: KWP Poznań