Kościan – Strażacy z policjantami pokazali, że są gotowi nieść pomocy w ekstremalnych sytuacjach! FILM/ZDJĘCIA

Po raz kolejny dzięki współpracy kościańskiej Policji z Państwowa Strażą Pożarną w Kościanie uczestnicy obozu sportowego w Nowym Dębcu mogli wysłuchać porad i uczestniczyć w zajęciach praktycznych – ratownictwie na lodzie.

W ramach działań „FERIE 2017” policja i straż pożarna podjęły wspólne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie naszego powiatu.

319-154424

Wczoraj ponad 30 uczestników obozu sportowego w Nowym Dębcu wysłuchało porad jak unikać zagrożeń podczas zimowych zabaw i spędzania wolnego czasu. Zwrócono także uwagę na zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

319-154425

Następnie młodzież mogła zobaczyć sprzęt ratowniczy i wziąć udział w zajęciach praktycznych – pokazie ratownictwa wodnego na lodzie.

319-154429

Spotkanie odbyło się na głównej plaży w Nowym Dębcu. Młodzież mogła zobaczyć co dzieje się z człowiekiem, pod którym załamie się lód. Strażacy pokazali zasady dotyczące podstawowych zasad ratownictwa. Zaprezentowano również co można zrobić i jak działać w podobnych sytuacjach, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu.

319-154428

Z pewnością możemy podkreślić, iż wiedza zdobyta poprzez praktykę pozostanie dłużej w pamięci, niż zwykła pogadanka.

Uczestnicy otrzymali upominki w postaci zakładek do książek z numerami alarmowymi telefonów. Obozowiczom dziękujemy za ciepłe przyjęcie i życzymy bezpiecznego wypoczynku. Źródło: KPP Kościan