Kościan – z sądowym zakazem i promilami kierował samochodem

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie dwóch sądowych zakazów odpowie 50-latek. Mężczyzna został zatrzymany w Czerwonej Wsi. Nocną podróż zakończył w policyjnym areszcie. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.policyjne sygnały

26 kwietnia br. w nocy patrol z Posterunku Policji w Krzywiniu zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Renault Megane, 50-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Badanie trzeźwości, które przeprowadzili policjanci wykazało 1,28 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Ponadto po sprawdzeniu kierowcy w systemie informatycznym okazało się, że mężczyzna nie powinien siadać za kierownicą jeszcze przez kilka lat, ponieważ posiadał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz kierowania samochodem wbrew orzeczonemu wobec niego zakazowi prowadzenia pojazdów.  Przypominamy, że za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło : wielkopolska.policja.gov.pl