KRAJ – Komendant Miejski Policji w Toruniu bezradny. Kolejny, brutalny atak kamieniami w historycznym centrum Torunia!

Trzy okna zostały, po raz kolejny, wybite dziś w nocy, w kamienicy przy ulicy Jęczmiennej w Toruniu. Funkcjonariusze toruńskiej policji oraz podlegli Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Bydgoszcz, nie panują nad sytuacją!

Do ataku kamieniami doszło o 1:30 w nocy. Bandyta wrzucił trzy kamienie do środka kamienicy, w której nocują turyści z całego świata.

To już trzeci atak na ten budynek. Po pierwszym z nich, w marcu 2017 roku, Krzysztof Rutkowski wskazał w oficjalnej notatce nazwisko zleceniodawcy tego bandyckiego czynu. To pismo, które zostało przesłane do komendanta miejskiego policji w Toruniu, publikujemy wraz z niniejszym tekstem.

Przypomnijmy, że ten właśnie mężczyzna groził właścicielce kamienicy Barbarze G. wybiciem okien. A ekipie Krzysztofa Rutkowskiego odmówił poddania się badaniu na wykrywaczu kłamstw. Jednocześnie zapowiedział, że prokuratorowi też nie da się przebadać na tym urządzeniu, na okoliczność wybijania szyb.

1493283705_7f39f8317fbdb1988ef4c628eba02591

Po konferencji Krzysztofa Rutkowskiego w Toruniu, policja zlekceważyła argumenty detektywa. W skutek tego przed Wielkanocą doszło do kolejnego ataku i wybicia szyb w tej samej kamienicy.

– Policja złapała sprawcę po kamerach z monitoringu, ale uznali że to jakiś przypadkowy przestępca, który nie ma nic wspólnego ze Sławomirem K., który odgrażał mi się wybiciem szyb., na co są świadkowie – przekazuje rozgoryczona Barbara G.

wybite szyby rutkowski toruń

Od wczoraj dziennikarze portalu Patiot24.net nie mogą dowiedzieć się w Toruniu czy schwytany przestępca usłyszał zarzuty i jakie sankcje wobec niego zastosowano. Więcej na temat tej bulwersującej sprawy przeczytasz na portalu www.patriot24.net