Leszno – Kolejne zatrzymanie kierowcy z narkotykami

Leszczyńscy policjanci zatrzymali kolejną osobę przewożącą narkotyki. Mężczyzna na drodze krajowej K-5 podczas policyjnej kontroli  posiadał ponad 100 gramów narkotyków. W jego domu mundurowi znaleźli znaczne ilości narkotyków oraz akcesoriów powiązanych z przestępczością narkotykową. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

19 maja br. w godzinach popołudniowych na drodze krajowej K-5, pomiędzy Rydzyną a Lesznem, policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki BMW. Jego kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec Leszna. W trakcie legitymowania kierowca zaczął nerwowo się zachowywać

Policjanci w jego samochodzie znaleźli ponad 100 gramów marihuany i amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze przeszukali jego miejsce zamieszkania, gdzie znaleźli kolejną porcję marihuany i ziaren w ilości ponad 150 gramów. Ponadto mężczyzna w domu posiadał akcesoria w postaci młynków, wag i szklanych lufek.

Podejrzany odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi nawet do 10 lat więzienia.

20 maja br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Źródło: KMP Leszno