Leszno – Skradzionym rowerem pojechał na dyskotekę

Leszczyńscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Sprawca skradł rower przypięty do stojaka dla rowerów w centrum Leszna, a następnie pojechał nim na dyskotekę. To 23-letni mieszkaniec Leszna. Policjanci odzyskali skradziony pojazd. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

18 czerwca br. w godzinach nocnych dyżurny leszczyńskiej Policji został powiadomiony o kradzieży roweru. Właścicielka pojazdu, zaparkowała go w centrum Leszna na stojaku przeznaczonym dla jednośladów. Gdy powróciła do miejsca parkowania po zakończonej pracy okazało się, że po rowerze pozostało jedynie uszkodzone zabezpieczenie. Jej zmartwienie było o tyle większe, że pojazd zakupiła kilka dni wcześniej. Jego wartość wyceniła na kwotę blisko 2400 złotych.
W zaledwie godzinę od zgłoszenia, sprawca został ustalony i zatrzymany. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę w rejonie jednej z leszczyńskich dyskotek. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Leszna. W chwili zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu. Mundurowi odzyskali skradziony rower, który niebawem wróci do właścicielki.
Śledczy ogłosili mężczyźnie zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia.
Źródło: KMP Leszno