Lider transportu z Wolsztyna! Bus ważył 6 ton, a jego stan wołał o pomstę do nieba! Został odholowany na „policyjny parking”

Ostatnia kontrola prowadzona przez leszczyńskich inspektorów transportu drogowego na drodze krajowej nr 32 w Granowie ujawniła kolejny przypadek przeładowania małego samochodu dostawczego o całe 2,5 t.

Do sprawdzenia zatrzymano auto dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) do 3,5 t. Ugięcie opon i resorów wskazywało, że ładunek jest za ciężki dla tego rodzaju pojazdu. Ważenie potwierdziło przepuszczenia. Rzeczywista masa pojazdu z ładunkiem wyniosła 6 ton. Dodatkowo w trakcie kontroli okazało się, że pojazd był w złym stanie technicznym: nie posiadał ważnego przeglądu technicznego od listopada 2016 r., nie miał też przeglądu windy samochodowej. Miał natomiast: ogniska korozji na ramie pojazdu, pękniętą szybę czołową i lustro boczne oraz wycieki płynów eksploatacyjnych.

Kierowca otrzymał mandat w wysokości 600 zł. Ze względu na przeładowanie i zły stan techniczny „dostawczaka” usunięto na parking strzeżony. Źródło: WITD Poznań, Zdjęcia: WITD oraz naszaWielkopolska.pl