Mali odkrywcy – edukacyjne warsztaty dla najmłodszych

Zawsze jest dobry moment, by zacząć rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a wiedzę najlepiej zdobywać podczas zabawy. Będą mogły przekonać się o tym dzieci, które wezmą udział w rodzinnych spotkaniach edukacyjnych pt. „Mali odkrywcy” w Centrum Handlowym Auchan Komorniki. Najbliższe zajęcia w sobotę 13 lipca od godziny 12.00 do godziny 17.00. Wstęp wolny

W ramach naukowego cyklu „Mali odkrywcy” Centrum Handlowe Auchan Komorniki zaprasza na 6 spotkań wypełnionych warsztatami i zabawami, które pozwolą uczestnikom zachwycić się różnymi dziedzinami nauki oraz poznać wiele ciekawostek.

Pod okiem animatorów mali uczestnicy będą wykonywać proste zadania, dzięki którym zrozumieją najważniejsze prawa fizyki i chemii, dowiedzą się jak zbudowany jest wszechświat, a także przekonają się, dlaczego warto troszczyć się o środowisko.

Poznajemy planetę Ziemię

Najbliższe spotkanie pt. „Kamienne obrazy” odbędzie się już 13 lipca. Jego uczestnicy dowiedzą się, jak zbudowana jest nasza planeta. Natomiast w trakcie warsztatów kreatywnych wykonają wyjątkowe obrazy, na których kształty będą ułożone z różnej wielkości kamieni.

Kolejne spotkania z cyklu „Mali odkrywcy” w Centrum Handlowym Auchan Komorniki odbędą się:

3 sierpnia – „Kolorowe witraże” – uczestnicy dowiedzą się, jak powstaje światło, jaka jest jego prędkość i dlaczego może mieć różne kolory. Podczas warsztatów dzieci wykonają wielobarwne witraże.

21 września – „Rośliny” – podczas spotkania będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania – jak oddychają rośliny i co jedzą? Potem w trakcie zajęć kreatywnych uczestnicy stworzą obraz z mchu.

12 października – „Grawitacja” – dzieci poznają zagadkę jednej z najsilniejszych sił na kuli ziemskiej, a następnie samodzielnie wykonają magnesy.

9 listopada – „Polimery – głównym tematem spotkania będą właściwości substancji chemicznych, z których powstają m.in. kleje, tworzywa sztuczne czy tekstylia. W trakcie warsztatów dzieci pod okiem instruktorów wykonają sztuczny śnieg.

14 grudnia – „Gwiazdy” – uczestnicy poznają konstelacje gwiazd, dowiedzą się, jak nazywa się najjaśniejsza z nich i czy faktycznie z gwiazd można coś wyczytać. Podczas zajęć kreatywnych będzie można stworzyć własny mały teleskop.

Spotkania z cyklu „Mali odkrywcy” odbywają się w Centrum Handlowym Auchan Komorniki przy ulicy Głogowskiej 432 w Poznaniu. Wstęp wolny.

INFORMACJE DODATKOWE:

O Centrum Handlowym Auchan Komorniki:

Centrum Handlowe Auchan Komornikito przyjazne miejsce zakupów dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Jego ofertę tworzy blisko 50 sklepów i punktów usługowych. Wśród popularnych polskich
i międzynarodowych marek znajdują się, m.in. Deichmann, Empik, Hebe, Sephora, Carry, a także liczne punkty usługowe i gastronomiczne. W obiekcie mieści się również hipermarket Auchan i RTV Euro AGD, natomiast na terenie centrum znajduje się Leroy Merlin, Decathlon, Jysk, Media Expert, sieć salonów samochodowych i stacja paliw Auchan.

Centrum Handlowe Auchan Komorniki jest również dogodnym miejscem spotkań i rekreacji. Oferuje restauracje, kawiarnie i cukiernie, a także przestrzenie dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi, w tym plac zabaw i pokój rodzica
i dziecka. Klienci centrum mogą korzystać z bezpłatnego parkingu na 1900 miejsc, w tym dla osób niepełnosprawnych. Centrum Handlowe Auchan Komorniki jest miejscem spotkań lokalnej społeczności i cyklicznie organizuje wydarzenia specjalne, w tym atrakcje dla rodzin z dziećmi, akcje charytatywne czy zdrowotne.

Centrum mieści się w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 432. Powstało w 2001 roku. Obiekt ma ok. 5000 mkw. powierzchni handlowej. Centrum jest otwarte od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-21.00 oraz w niedziele handlowe
w godz. 9.30-20.00.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://www.auchankomorniki.pl oraz w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/CentrumHandloweAuchanKomorniki