Myślał, że jest cwany! 19-latek sprzedał 2 telefony 20 osobom! Teraz za internetowe oszustwo grozi mu do 8 lat za kratkami

Policjanci operacyjni z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej zatrzymali 19-latka, podejrzanego o oszustwo. Kaliszanin wystawił do sprzedaży na portalach aukcyjnych, dwa telefony. „Sprzedał” je blisko 20 osobom z terenu całej Polski. Jednak pomimo przyjęcia zapłaty lub zaliczki, nie wysyłał ich żadnemu z kupujących. Teraz grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wynika, że kaliszanin rozpoczął swój przestępczy proceder w październiku minionego roku. W ubiegłym roku 19-latek kupił dwa popularne smartfony. W październiku wpadł na pomysł sprzedaży aparatów telefonicznych za pośrednictwem internetu. Oferty sprzedaży zamieścił na dwóch portalach aukcyjnych. Osoby, które były zainteresowane zakupem nowoczesnych smartfonów przekonał do wpłat pieniędzy na swoje konto. Nie byłoby w tej sprawie nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że 19-letni sprzedawca nie wysłał swoim klientom zakupionych i opłaconych przez nich telefonów.

Sprawa wyszła na jaw,gdy jedna z poszkodowanych osób zgłosiła się na Policję. W trakcie wykonywanych przez policjantów z Kalisza czynności okazało się, że 19-latek „sprzedał” telefony blisko 20 osobom z terenu całej Polski. Z tego tytułu na jego konto wpłacono ponad 6 tys. złotych.

Mężczyzna został zatrzymany 19 marca br. Policjanci przedstawili mu już pierwszy zarzut oszustwa. Kaliszanin nie kwestionował swojej winy. Tłumaczył się trudną sytuacją materialną.

Grozi mu teraz kara 8 lat pozbawienia wolności. Źródło: KMP Kalisz