Nowy Tomyśl/Zbąszyń: Jedna kontrola – dwa przestępstwa 18-latków

W minionym tygodniu, w ręce nowotomyskich policjantów wpadła dwójka 18-latków ze Zbąszynia. Pierwszy z nich posiadał przy sobie 6 woreczków marihuany, drugi zaś kierował VW Caddy będąc pod jej wpływem. Oboje usłyszeli już zarzuty.

27 czerwca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu pełnili spokojną służbę na terenie miasta Zbąszynia. W pewnym momencie ich oczom ukazał się osobowy VW Caddy. Wewnątrz podróżowała grupa 5 młodych osób, która na widok oznakowanego radiowozu zaczęła się nerwowo kręcić. Policjanci zatrzymali pojazd do rutynowej kontroli drogowej.

Zwykłe sprawdzenie dokumentów pojazdu oraz danych osobowych, powodowało u młodych osób w wieku 18-20 lat ogromne zdenerwowanie. Dla stróżów prawa był to swoisty sygnał, że kontrolowane osoby mogą mieć coś na sumieniu. Przystąpiono więc do kontroli osobistej oraz sprawdzenia przewożonego bagażu.

W trakcie szczegółowej kontroli samochodu, po wyjęciu mechanizmu oświetlenia wnętrza pojazdu znajdującego się w podsufitce, funkcjonariusze znaleźli wnękę. Tam znajdowała się paczka po papierosach Marlboro, wewnątrz której ukryte było 6 woreczków foliowych z marihuaną. Jak się okazało należały one do 18-letniego mieszkańca Zbąszynia, który tego samego wieczoru trafił do policyjnego aresztu, gdzie czekał na przedstawienie zarzutów za posiadanie narkotyków.

To jednak nie koniec przestępstw popełnionych tego wieczora przez młode osoby. Podejrzane zachowanie 18-letniego kierowcy ze Zbąszynia wskazywało na to, że może on być pod działaniem narkotyków. Już po chwili okazało się to prawdą. Badanie moczu przeprowadzone w szpitalu wykazało w organizmie marihuanę.

Teraz dwójka młodych kolegów stanie przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna. Natomiast za posiadanie narkotyków kodeks karny przewiduje aż 3 lata więzienia.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl