Obywatel Ukrainy odpowie za uszkodzenie ciała, a jego kolega za poplecznictwo

42-letni obywatel Ukrainy podczas awantury ugodził nożem swojego znajomego. Mężczyzna z raną brzucha został zabrany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nożownikowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Golinie wyjaśniają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło 30 czerwca 2019 roku w godzinach popołudniowych w miejscowości Wieruszew gm. Kazimierz Biskupi. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podczas awantury doszło do rękoczynów pomiędzy dwoma nietrzeźwymi mężczyznami – obywatelami Ukrainy. W czasie szarpaniny jeden z nich ugodził nożem 29 – latka. Po zajściu zjawił się „pomocnik” sprawcy, również obywatel Ukrainy, który dokonał zatarcia śladów przestępstwa. Ranny mężczyzna trafił do konińskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dwaj sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów z KP Golina przy pomocy kolegów z Wydziału Kryminalnego. Najpierw trafili do policyjnej celi, a następnie usłyszeli zarzuty. Podczas zatrzymania jeden z nich miał 1,20 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast drugi 0,63mg/l. Mężczyźni okazali skruchę i przyznali się do przedstawionych zarzutów.

Jeden z nich będzie odpowiadał za uszkodzenie ciała, natomiast drugi za poplecznictwo.

źródło: konin.policja.gov.pl