Olimpiada Rio 2016 – PILNE: Wielki skandal! Adrian Zieliński na dopingu!

Adrian Zieliński na dopingu. Nie wystartuje w igrzyskach w Rio de Janeiro

Mistrz olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów w kat. 85 kg Adrian Zieliński stosował niedozwolone środki dopingowe – poinformowała Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie. W jego organizmie wykryto nandrolon. Zawodnik nie wystąpi w igrzyskach w Rio de Janeiro.

www.rmf24.pl/fakty/news

 

„Katastrofa w Rio. Po Tomaszu Zielińskim także jego starszy brat Adrian na dopingu. To może oznaczać zawieszenie całej federacji”  – podaje polskatimes.pl.

Przypomnijmy, że pokłosiem skandalu z dopingiem w tle wśród polskich zawodników podnoszenia ciężarów jest dymisja prezesa PZPC – Szymona Kołeckiego!

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów NIE POTWIERDZA informacji na temat wyników kontroli antydopingowej Adriana Zielińskiego. Nie otrzymaliśmy, żadnego pisma w ww temacie dlatego do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy nie będziemy jej komentować.

Jednocześnie informujemy, że 12 sierpnia 2016 (piątek) planowana jest konferencja prasowa z Prezesem Polskiego Związku Podnoszenia – Szymonem Kołeckim. O szczegółach poinformujemy w czwartek. Izabela Kącka PR&Marketing

 

Zdjęcie nagłówka – PZPC.pl

PILNE: Szymon Kołecki w przyszłym tygodniu zrezygnuje z funkcji prezesa PZPC