Ostrów Wlkp. – Kradł rusztowania i sprzedawał na złomowisku

96 sztuk stalowych ramek systemowych stanowiących rusztowanie budowlane padło łupem złodzieja. Mężczyzna w ubiegłym roku na terenie Ostrowa Wielkopolskiego w jednej z firm skradł, a następnie sprzedał skradzione mienie w skupie złomu. Straty na jakie naraził właściciela firmy szacuje się na ponad 11 tysięcy złotych. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

15 marca br. poszkodowany właściciel jednej z firm na terenie Ostrowa Wielkopolskiego złożył zawiadomienie o kradzieży. W przeciągu stycznia i lutego ubiegłego roku nieznany złodziej skradł elementy rusztowania budowlanego. Właściciel oszacował straty na ponad 11 tysięcy złotych.

Już następnego dnia od złożenia zawiadomienia od pokrzywdzonego, praca operacyjna policjantów Wydziału Kryminalnego po raz kolejny pozwoliła na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy kradzieży, którym okazał się 40- latek z Kalisza. Zatrzymany złodziej przyznał się do kradzieży i tłumaczył policjantom, że skradzione przedmioty sprzedał na jednym ze skupów złomu na terenie Ostrowa Wielkopolskiego za kwotę 800 złotych.

Teraz kaliszanin odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp. – Małgorzata Łusiak