Pedofil zatrzymany w Wolsztynie to 49-letni mieszkaniec gminy Przemęt! Za usiłowanie obcowania płciowego z 14-latką grozi mu do 2 lat za kratkami

Od informacji o możliwości popełnienia przestępstwa na tle seksualnym rozpoczęły się przedwczoraj działania wolsztyńskich policjantów, których finałem okazało się zatrzymanie 49-letniego mieszkańca gminy Przemęt. Mężczyzna na jednym z portali internetowych umówił się z małoletnią proponując jej kontakt seksualny. Jak się okazało, w rzeczywistości korespondował z mieszkańcem Wolsztyna, który powiadomił o wszystkim Policję. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

12.03.2018 r. ok. godz. 11:30 do KPP w Wolsztynie zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że  na jednym z portali internetowych, podając się za 14-letnią dziewczynkę nawiązał kontakt z mężczyzną, który zaproponował mu spotkanie w celach seksualnych. Podczas czatu podający się za nastolatkę wolsztynianin oraz jego rozmówca ustalili miejsce spotkania oraz szczegóły umożliwiające im wzajemne rozpoznanie się. Do schadzki miało dojść na ul. Żeromskiego w Wolsztynie.

Poinformowani o wszystkim policjanci obserwowali wskazany rejon miasta. W trakcie prowadzonych działań  policjanci zauważyli auto, którym poruszał się domniemany sprawca. Mężczyzna kilkukrotnie pojawił się w umówionym miejscu, a następnie odjechał w kierunku centrum miasta.

Policjanci zatrzymali go po chwili na ul. Przemysłowej. Podczas legitymowania ustalono, że to 49-letni mieszkaniec gminy Przemęt. W samochodzie, którym jechał znaleziono między prezerwatywy oraz kilka opakowań środków wspomagających potencję. Podczas wstępnej rozmowy mężczyzna przyznał, że nawiązał kontakt z nieznaną mu nastolatką. Równocześnie próbował przekonać policjantów, że planowanego spotkania nie traktował poważnie. Policjanci dysponując zapisem rozmowy na czacie internetowym oraz propozycji seksualnych złożonych przez mężczyznę nie dali wiary w jego wyjaśnienia decydując o jego zatrzymaniu.

Zanim jednak mężczyzna trafił do siedziby wolsztyńskich funkcjonariuszy, z uwagi na zgłaszane dolegliwości przewieziony został do wolsztyńskiego szpitala. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy, jeszcze tego samego dnia osadzono go w policyjnym areszcie.

Następnego dnia mężczyzna został przesłuchany. Podczas podjętych przez policjantów czynności zabezpieczono  trzy telefony komórkowe, trzy laptopy, tablet, notebook, oraz kartę pamięci. Prokurator Rejonowy w Wolsztynie zastosował wobec mężczyzny środek w postaci dozoru policji. Kara z jaką musi liczyć się mężczyzna to 2 lata więzienia. Źródło: KPP Wolsztyn