Piła – Kasę za skradzionego laptopa przeznaczył na „bieżące wydatki”. Grozi mu do 5lat

Wspólne działania policjantów z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego i Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile doprowadziły do zatrzymania 32-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież laptopa z punktu handlowego. Właściciel oszacował straty na kwotę blisko 2,5 tys. zł. Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 20 czerwca br. przy ulicy Witosa w Pile. W tym czasie do jednego z punktów usługowo-handlowych wszedł nieznany sprawca i wykorzystując nieuwagę sprzedawcy ukradł laptopa, po czym oddalił się w nieustalonym kierunku. Właściciel oszacował straty na kwotę blisko 2,5 tys. złotych.

Informacja o kradzieży została przekazana do Komendy Powiatowej Policji w Pile. Policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Po przeanalizowaniu materiałów zgromadzonych w toku prowadzonego postępowania, śledczy wpadli na ślad amatora cudzego mienia. Współpraca Wydziału Kryminalnego z Wydziałem Patrolowo-Interwencyjnym przyniosła szybko efekty. Wczoraj policjanci z pionu prewencji zatrzymali na terenie miasta 32-letniego mężczyznę.

Sprawca przyznał się do popełnionego przestępstwa. Oświadczył on, że skradzione mienie sprzedał, a pieniądze wydał na bieżące wydatki. Zatrzymany, to 32-letni mieszkaniec Piły. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Piła