Piła/Ujście – Policjant po służbie uratował życie 16-latkowi

Gdyby nie błyskawiczna reakcja policjanta, który zareagował na dramatyczny telefon od kobiety informującej go o próbie samobójczej syna, mogłoby dojść do tragedii. Funkcjonariusz będący po służbie natychmiast zareagował i uratował życie młodemu mężczyźnie.

Wczoraj przed godziną 20.00 policjant pełniący na co dzień służbę w Referacie ds. Przestępczości Nieletnich w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, będąc po służbie otrzymał informację od kobiety, że jej syn chce popełnić samobójstwo. Roztrzęsiona matka dramatycznie oświadczyła, że 16-latek stoi na parapecie i chce wyskoczyć z okna budynku wielopiętrowego. Funkcjonariusz uspokoił kobietę i błyskawicznie przystąpił do działania.

O całej sytuacji policjant poinformował dyżurnego pilskiej komendy, a sam wsiadł do samochodu i pojechał na wskazane miejsce. Gdy dotarł, w oknie zobaczył młodego mężczyznę. Dyskretnie wszedł do mieszkania i obezwładnił desperata, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Chwilę później przyjechali umundurowani policjanci, którzy wykonali pozostałe czynności. Młody człowiek trafił do Izby Wytrzyźwień. Dodatkowo 16-latek był poszukiwany, gdyż znajdował się na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Źródło: KPP Piła