Poznań – Jeden kradł rowery na ulicy, a drugi je sprzedawał w internecie! Zostali zatrzymani

Policjanci z poznańskiego Grunwaldu odzyskali skradzione rowery. W tej sprawie zatrzymali 2 osoby. Jeden z zatrzymanych oferował jednoślad do sprzedaży na portalu aukcyjnym, gdzie rozpoznała go jego prawowita właścicielka. Drugi mężczyzna został przez kryminalnych ujęty na ulicy, podczas kontroli drogowej. W torbie, którą miał przy sobie, funkcjonariusze znaleźli narzędzia służące do kradzieży rowerów. Obydwaj odpowiedzą za kradzieże. Grozi im do 5 lat więzienia. Jeden z zatrzymanych trafił do aresztu.

27 lipca br. kryminalni z komisariatu przy ul. Rycerskiej w Poznaniu, zauważyli jadącego na rowerze mężczyznę. Podczas legitymowania 30-latek nie potrafił wytłumaczyć skąd ma jednoślad. W jego plecaku znaleziono narzędzia, które mogły służyć do kradzieży rowerów, m.in. łamaki, nożyce do metalu oraz śrubokręty. Podczas dalszej rozmowy zatrzymany mieszkaniec Poznania oświadczył, że rower na którym jechał ukradł. Przyznał się również do kradzieży 6 innych jednośladów. Jeden z nich policjanci znaleźli w jego domu. Pozostałe sprzedawał przypadkowo napotkanym osobom. Kryminalni ujawnili przy mężczyźnie narkotyki.

Następnego dnia funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Poznań Grunwald, zatrzymali 27-letniego mieszkańca Zielonej Góry, który w Poznaniu sprzedawał kradzione rowery. Stróże prawa zatrzymali go na gorącym uczynku. Przyznał się do kradzieży jeszcze 5 innych jednośladów. Dwa z nich policjanci odzyskali i trafią one teraz do prawowitych właścicieli. Mężczyzna posiadał przy sobie również narkotyki.

Teraz mężczyźni będą odpowiadać za kradzieże. Grozi im do 5 lat więzienia. Wobec zatrzymanego zielonogórzanina, Sąd zastosował 3 miesięczny areszt.