Poznań – Poranne zderzenia auta z tramwajem na Zamenhofa!

Dziś, 26 kwietnia 2017 roku poranną zmianę służby przerwało wezwanie do wypadku samochodu osobowego z tramwajem na ul. Zamenhofa. Do zdarzenia wyjechaliśmy dwoma zastępami – GCBA-Rt i GBA.

Po dotarciu na miejsce zastano samochód osobowy wepchnięty przez tramwaj na torowisko w pasie zieleni, w którym znajdował się uwięziony kierowca. Zespół Ratownictwa Medycznego zajął się poszkodowanym z fotelu pasażera, a strażacy przystąpili do uwalniania kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Po kilku minutach wykonano dostęp do rannego mężczyzny i za pomocą noszy typu deska przetransportowano go do karetki, a następnie przewieziono do szpitala. W związku z możliwością wystąpienia większej ilości osób rannych Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego zadysponowało na miejsce także zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 oraz ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Na szczęście była to jedyna osoba poszkodowana w tym groźnym wypadku. Miejsce zdarzenia przekazano Policji, która będzie wyjaśniać przyczyny wypadku. Tekst i zdjęcia: PSP Poznań