Poznań – Seryjny włamywacz do piwnic zatrzymany

Policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za włamania do piwnic. Łupem podejrzanego padał rower, sprzęt budowlany i ogrodowy, wędki, sprzęt komputerowy oraz ozdobne poroże. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy po tym jak ukradł sprzęt budowlany w jednym z poznańskich marketów. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 25 lutego br. zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież dalmierza laserowego z marketu budowlanego na poznańskim grunwaldzie. Jak się okazało to nie było jedyne przewinienie „na koncie” mężczyzny.

Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań Grunwald ustalili ponadto, że mężczyzna jest odpowiedzialny za serię włamań do piwnic. 24-latek włamał się do 9 piwnic na terenie Poznania i do jednego pomieszczenia gospodarczego w Szamotułach. Przestępstw dopuszczał się przez cały 2015 rok. Z piwnic do których się włamywał, kradł wartościowe rzeczy. Jego łupem padł rower, sprzęt budowlany i ogrodowy, wędki, a także sprzęt komputerowy i ozdobne poroże.

Włamywacz działał sam pod osłoną nocy, wyłamując kłódki przy użyciu klucza lub łomu. Sprzęty wyniesione z piwnic sprzedawał na jednym z rynków handlowych na terenie Poznania, w skupach złomu bądź przypadkowo napotkanym przechodniom.

Mężczyzna był już notowany w policyjnych kartotekach. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KWP Poznań / Piotr Garstka