Poznańska Straż Miejska „zapolowała” na nieprawidłowo parkujących kierowców w okolicach Starego Rynku! To już 4 taka akcja w tym roku i będą kolejne!

Strażnicy Miejscy sprawdzali jak parkują poznańscy kierowcy. Tylko w środę 21 lutego 2018 roku, w ścisłym centrum miasta, w zaledwie kilku godzin ujawnili 110 pojazdów zaparkowanych w miejscach zabronionych. W okolicach Starego Rynku to już 4 taka akcja przeprowadzona przez Staż Miejską.

ul-dominikanska-samochod-zaparkowany-w-miejscu-przeznaczonym-dla-autobusow-wycieczkowych,pic1,1002,115619,190285,show2

Od początku nowego roku strażnicy, w sposób cykliczny, przeprowadzają wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. W dniu wczorajszym, pod „lupą” znaleźli się kierowcy na ternie Starego Miasta. W ciągu kilku godzin funkcjonariusze ujawnili 110 pojazdów zaparkowanych w miejscach zabronionych. Najczęściej strażnicy interweniowali w strefach zamieszkania (ulice przyległe do Starego Rynku), na drogach objętych zakazem zatrzymywania się (ul. Piekary, ul. Wielka), na miejscach przeznaczonych dla autobusów turystycznych (ul. Dominikańska) oraz na skrzyżowaniach.

ul-dominikanska-samochody-parkujace-w-miejscu-przeznaczonym-dla-autobusow-wycieczkowych,pic1,1002,115619,190286,show2

Nie bez znaczenia jest fakt, że w zdecydowanej większości wymienione rejony objęte są Strefą Płatnego Parkowania. Kierowcy, którzy pozostawili samochód w miejscu zabronionym, w większości przypadków unikali opłat za postój w strefie. W zdecydowanej większości, bo aż w 95 przypadkach, za naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym, kierujący zostali ukarani mandatami. Natomiast 15 interwencji zakończyło się pouczeniem.

ul-wielka-samochod-zaparkowany-na-drodze-objetej-strefa-zamieszkania-w-miejcu-nie-przeznaczonym-na-parking,pic1,1002,115619,190284,show2

Największym walorem opisanych działań jest powtarzalność i nieuchronność kary, co w dłuższym przedziale czasu powinno doprowadzić do zwiększenia dyscypliny i kultury kierowców w zakresie parkowania pojazdów.  Kolejne działania wzmożone zostaną przeprowadzone już na początku marca, również na terenie ulic ścisłego centrum Poznania. Źródło: Straż Miejska Poznań