Przejechali 120 kilometrów autostrady A2 tylko w 4 minuty i to ciężarówką! Tak jeżdżą „prawdziwi” zawodowi kierowcy!

15 marca 2018 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu wystawili posterunek w Gołuskach, tuż przy autostradzie A2. To miejsce przelotowe, gdzie najczęściej można spotkać tiry ciągnące z zachodu na wschód. Mieli nosa, zamontowany na tirze tachograf nie rejestrował prawidłowo jazdy.

Do kontroli zatrzymamy został ciągnik samochodowy wraz z naczepą prowadzony przez dwuosobową załogę. Na podstawie dokumentu przewozowego i wyjaśnień kierowców ustalono, że transport wykonywany był w imieniu przewoźnika litewskiego z Belgii do Rosji. Podczas analizy danych zapisanych na kartach i danych z tachografu cyfrowego oraz paragonu opłaty za przejazd autostradą, inspektorzy stwierdzili, że kierowcy nie rejestrowali swojej prawidłowej aktywności. Z danych wynikało, że przejechali około 120 kilometrów autostradą A2 tylko w 4 minuty.

20180316_02

Wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w kwocie 5 tysięcy złotych. Szoferzy natomiast zostali ukarani mandatami karnymi każdy po 2 tysiące złotych. Źródło: WITD Poznań

Zagięcie czasoprzestrzeni? Ciężarówka, która była w Koninie w tym samym czasie miała przegląd techniczny w Nowym Sączu!