Przeładowane dostawczaki niszczą wielkopolskie drogi! Kolejny „żuczek” zamiast 3,5 ważył ponad 7 ton!

Przez ostatnie dwa tygodnie inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu z oddziału w Lesznie prowadzili z powodzeniem kontrole wagowe pojazdów na terenie miasta. Niestety, co rusz odkrywali przeciążone ładunkiem samochody.

Kontroli poddano pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, którym kierowca przewoził węgiel. Rzeczywista masa całkowita pojazdu wyniosła ponad 7 ton, czyli dwa razy ponad normę! Kierowcę za umieszczanie ładunku powodującego przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz dodatkowo 150 zł za niezabezpieczenie ładunku.

Ponadto do kontroli zatrzymano również pojazd należący do przewoźnika z powiatu kościańskiego, którym przewożony był piasek i żwir w związku z pobliską budową torów kolejowych. Kierowca, obywatel Ukrainy, nie przykrył materiału sypkiego plandeką i otrzymał mandat na kwotę 150 złotych. Stwierdzono też przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi na drogę, a rzeczywista masa całkowita pojazdu znacząco przekraczała dopuszczalne normy. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowania administracyjne. Obydwu kierowców zobligowano do usunięcia naruszeń. Źródło: WITD Poznań