Przeszarżował swoim Volkswagenem Golfem, wypadł z drogi i skosił słup energetyczny!

26 lutego 2018 o godz. 20:52 SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od CPR o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sokolec – samochód uderzył w słup energetyczny, jedna osoba poszkodowana. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG PSP w Chodzieży, z OSP Szamocina  z OSP Lipa Góra, które zastały sytuację: częściowo na drodze oraz poboczu stoi z rozbitym przodem samochód osobowy VW Golf, osoba kierująca poza pojazdem leży na poboczu drogi pod opieką osób postronnych. 

Po drugiej stronie ulicy leży złamany betonowy słup energetyczny, na pobliski budynek upadła zerwana linia energetyczna,  przy słupie leży zniszczone ogrodzenie posesji. Droga całkowicie zablokowana.Strażacy zabezpieczyli oraz oświetlili miejsca zdarzenia. Ratownicy udzielili osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci unieruchomienia odcinka szyjnego kręgosłupa za pomocą kołnierza, wykonaniu badania urazowego, termoizolacji oraz wsparciu psychicznym.  Za pomocą detektora prądu Hot-Stick zbadano zerwane przewody energetyczne – urządzenie wskazało obecność prądu.

Wydzielono strefę bezpieczną i zabezpieczono przewody przed osobami postronnymi. Na miejsce zdarzenia przybyły patrole Policji oraz Pogotowie Energetyczne, które zajęło się zabezpieczeniem i naprawą uszkodzonych konstrukcji energetycznych. Oświetlono teren działań na czas prowadzenia czynności przez patrole Policji. Uprzątnięto pozostałości powypadkowe. Źródło: PSP Chodzież