Skoczył z mostu bo chciał popełnić samobójstwo! Policjanci uratowali 29-letniego desperata

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy wraz z kolegami z komisariatu w Ślesinie wyciągnęli z kanału Warta – Gopło 29-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej wskoczył z mostu do wody. Mieszkaniec gminy Ślesin chciał popełnić samobójstwo.

29 grudnia br. kilka minut po 11:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie otrzymał telefoniczną informację, że na moście w miejscowości Żółwieniec stoi mężczyzna i chce skoczyć do wody. Na miejsce natychmiast skierowane zostały patrole z Komisariatu Policji w Ślesinie oraz z Wydziału Ruchu Drogowego. Pierwsi na miejsce dotarli policjanci ze Ślesina i rozpoczęli rozmowę z desperatem. Ten stanowczo zabronił mundurowym zbliżania się do niego.

W pewnym momencie rzucił telefonem w jednego z policjantów i skoczył do kanału. Policjanci zbiegli pod most, a w tym samym momencie na miejsce dotarli mundurowi z drogówki. Jeden z nich oraz dzielnicowy ze Ślesina natychmiast skoczyli do wody za topiącym się mężczyzną. Pozostali na brzegu policjanci ze swoich pasów służbowych zrobili prowizoryczną linę, przy pomocy której wyciągnęli 29-latka na brzeg. Ten był jednak tak stromy, że bez noszy nie mieli szans, aby zanieść go wyżej.

Mężczyzna już na brzegu stracił przytomność, a policjanci stwierdzili brak oddechu. Rozpoczęli sztuczne oddychanie i po chwili desperat odzyskał świadomość. Na miejsce przyjechali strażacy z OSP w Ślesinie i pomogli w przetransportowaniu 29-latka na most, gdzie został przekazany załodze karetki pogotowia. Źródło: KWP Poznań