Środa Wlkp. – Weekendowy rekord: 128km/h na „pięćdziesiątce” z prawie dwoma promilami!

Policyjne zdarzenia wskazują, że pijanych kierujących nie brakuje na średzkich drogach. Ci zatrzymani przez policjantów w miniony weekend prócz braku trzeźwości złamali wiele innych przepisów. W niechlubnym rankingu z zakresu bezmyślności prowadzi motocyklista, który mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie jechał ulicą Brodowską z prędkością 128 km/h.

22 maja tuż przed 11-stą funkcjonariusz drogówki pełniący służbę na ulicy Brodowskiej w Środzie zauważył motocyklistę, który z dużą prędkością jechał w terenie zabudowanym. Policjant zmierzył radarem prędkość za jaką poruszał się zmotoryzowany. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało, że kierujący jednośladem miał w ternie zabudowanym na liczniku 128 km/h. Ponadto mężczyzna zignorował zakaz wyprzedzania obowiązujący na tej ulicy.

Mundurowy zatrzymał kierowcę jednośladu z powodu popełnionych wykroczeń. W trakcie przeprowadzania kontroli drogowej funkcjonariusz zauważył, że mężczyzna znajduje się pod działaniem alkoholu. Sprawdził więc jego stan trzeźwości. Podejrzenia policjanta potwierdził alkotest. Okazało się że mężczyzna ma w organizmie ponad 1,70 promila alkoholu. 22-latek natychmiast stracił prawo jazdy. Czeka go jeszcze sprawa karna w sądzie. Dobrze, ze zdążył zostać wyeliminowany z ruchu zanim doszło do tragedii – podkreślają policjanci.

Tego samego około godz. 19.25 na drodze krajowej nr 11 policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. 23-latek prowadzący pojazd był pijany. Urządzenie do badania trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad pół promila alkoholu. Ponadto wyszło również na jaw, że pojazd którym poruszał się motorowerzysta nie ma obowiązkowego ubezpieczenia, a także aktualnego badania stanu technicznego. Prócz kary za popełnione czyny, mieszkaniec gminy Krzykosy musi się liczyć z zapłaceniem kilkutysięcznej kary z funduszu gwarancyjnego za brak obowiązkowego ubezpieczenia oc.
Źródło: KPP Środa Wlkp.