Szamotuły – 21-latek prowadzący BMW zderzył się z Fordem i uciekł! Po pościgu zatrzymali go Policjanci! Był naćpany, a w aucie znaleziono amfetaminę!

Policjanci z Szamotulskiej drogówki zatrzymali kierującego, który uciekł z miejsca kolizji. Istnieje podejrzenie, że mężczyzna kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo zarówno kierujący, jak i pasażer samochodu, który oddalił się z miejsca zdarzenia usłyszeli wczoraj zarzuty posiadania narkotyków. Sprawy wyjaśniają policjanci z Wronek.

Przedwczoraj 11 kwietnia 2017 roku, w godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło tego samego dnia na ulicy Nowowiejskiej we Wronkach. Funkcjonariusze ustalili, iż kierujący samochodem marki BMW jadąc tą ulicą, na łuku drogi przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia bocznego z samochodem marki Ford, którym poszkodowana jechała z przeciwnego kierunku. Sprawca zdarzenia uciekł z miejsca kolizji.Policjanci sprawdzili okoliczny teren, a także monitoring, znajdujący się w pobliżu miejsca kolizji. Około godziny 12, na Placu Wolności we Wronkach, funkcjonariusze z szamotulskiej drogówki zauważyli wiśniowe BMW podobne do tego, które brało udział w porannej kolizji. Na widok policyjnego radiowozu kierowca przyspieszył i próbował odjechać. Szybko został jednak zatrzymany.

Okazało się, iż kierującym BMW był 21-letni szamotulanin. Właścicielem samochodu był 24-letni pasażer. Samochód posiadał uszkodzenia pasujące do kolizji, która miała miejsce na ul. Nowowiejskiej. Dodatkowo, w trakcie kontroli okazało się, iż kierujący nie miał przy sobie prawa jazdy.

Policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie uczestników kontroli. Podczas szczegółowego przeszukania pojazdu, funkcjonariusze znaleźli w nim, rozsypany biały proszek, puste woreczki strunowe oraz dwa woreczki z zawartością amfetaminy. Ponadto, jak się później okazało, również kierowca miał schowany w ubraniach woreczek z narkotykami.

Kierowca samochodu w rozmowie z policjantami przyznał, iż wcześniej zażywał narkotyki. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 21-był trzeźwy. Jednak w związku z podejrzeniem, iż mężczyzna może znajdować się pod wpływem działania środków psychotropowych, pobrano mu krew do badań. Wyniki będą znane w terminie późniejszym.

Wobec kierującego policjanci prowadzić będą postępowanie w sprawie o wykroczenia  (kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów oraz spowodowanie kolizji drogowej). Ponadto policjanci wyjaśniają również sprawę kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków oraz sprawę posiadania środków zabronionych. Pasażer BMW podejrzewany jest o posiadanie amfetaminy. Wczoraj mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania środków psychotropowych. Zarówno kierującemu, jak i pasażerowi grozi kara więzienia. Źródło: KPP Szamotuły – Oficer Prasowy Sandra Chuda

Szamotuły – Podczas rutynowej kontroli drogowej BMW, 30-letni mieszkaniec Pniew próbował wyrzucić narkotyki! Został zatrzymany