Szamotuły – Opel Corsa uderzył w drzewo. Poszkodowany mężczyzna w szpitalu ZDJĘCIA

W sobotę 18 marca o godz. 14.37 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym w miejscowości Dobrojewo gm. Ostroróg. Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Ostroróg oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy Opel Corsa, który uderzył w drzewo i znajdował się na środku drogi.
Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu. Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Poszkodowany mężczyzna został przewieziony przez ZRM do Szpitala w Szamotułach. Na czas prowadzonych działań droga wojewódzka 184 była zablokowana, następnie ruch odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja. Źródło: PSP Szamotuły, Opracowanie: st. sekc. Łukasz Kawka, Zdjęcia: OSP Ostroróg