To miała być rutynowa kontrola drogowa… Młody kierowca miał narkotyki w majtkach i w… ślinie

Policjanci z Leszna zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn. Dwóch z nich, w tym kierowca posiadali przy sobie marihuanę. Dodatkowo wstępne badanie 21-letniego kierowcy wykazało w jego ślinie obecność narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia. 19 marca br. po godz. 19 w Lesznie na ul. Unii Europejskiej leszczyńscy policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód marki Audi A3. Pojazdem podróżowało trzech młodych mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat. Po otwarciu drzwi, policjanci od razu wyczuli silną woń marihuany. W związku z powyższym mundurowi wezwali osoby znajdujące się wewnątrz samochodu do dobrowolnego wydania zabronionych substancji. Jeden z pasażerów wyjął wówczas z kieszeni spodni woreczek z zawartością kilku gramów marihuany.

Podczas wykonywania dalszych czynności, w tym przeszukania kolejnych osób i samochodu, funkcjonariusze znaleźli w bieliźnie kierowcy niewielką ilość środków odurzających. Wstępne badanie kierowcy na zawartość narkotyków w ślinie wskazało wynik pozytywny. Precyzyjny wynik będzie znany po przeprowadzeniu laboratoryjnej analizy krwi, pod kątem zawartości narkotyków w organizmie.

21-letniemu mieszkańcowi gminy Osieczna, kierowcy Audi zatrzymano prawo jazdy, odpowie za ewentualną jazdę samochodem pod wpływem środków odurzających oraz za posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Za posiadania zabronionych środków odurzających odpowie także 19-letni pasażer, mieszkaniec Leszna. Grozi mu do 3 lat więzienia. Źródło: KMP Leszno