Trzcianeckie Technikum z powiatu nowotomyskiego znów najlepsze!

W miniony piątek, w trzcianeckiej szkole prawie 180 uczniów z zachodniej Polski stanęło w szranki w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Ten niezwykle prestiżowy konkurs gromadzi od lat tych, których marzeniem jest nie tylko zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z realizowanym zawodem, ale przede wszystkim doskonalenie i możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych. Obok cennych nagród , indeks Uniwersytetu Przyrodniczego jest tym elementem, który stanowi uwieńczenie sukcesu.

image009

Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku, grupa uczniów z trzcianeckiej szkoły okazała się bezkonkurencyjna. W bloku produkcji roślinnej I miejsce zajął Michał Piśny, w bloku produkcja zwierzęca po raz kolejny zwyciężył Michał Krawczyk, a II miejsce przypadło Damianowi Wajmanowi. Swoich konkurentów pozostawił w tyle także Emil Lemański, który był najlepszy w bloku mechanizacja rolnictwa. Miejsca trzecie zdobyły Weronika Klorek w bloku weterynaria, najsilniej obsadzonym w tegorocznych zmaganiach, Marta Paleń w architekturze krajobrazu oraz Katarzyna Oleszak w bloku gastronomia.  Szkoła w Trzciance zdobyła tytuł najlepiej merytorycznie przygotowanej placówki, a Michał Krawczyk okazał się najlepszym olimpijczykiem.

image147

Wszystkie te sukcesy nie tylko potwierdzają poziom kształcenia realizowany w trzcianeckim technikum, ale także są świadectwem pasji i determinacji młodych ludzi, którzy są przekonani, iż rozwijanie swojej kariery zawodowej oparte być musi o praktykę i wiedzę, a te dwa elementy od zawsze stanowią ścisłe połączenie w modelu kształcenia realizowanym w tej szkole. Pozostaje tylko pogratulować całej społeczności szkolnej na czele z panią Dyrektor tak znamienitego sukcesu i wyników kształcenia,  a laureatom i finalistom życzyć kolejnych doskonałych  lokat,  tym razem już na Olimpiadzie Centralnej.