Wieluń-Tragiczny wypadek. 39-latek wjechał hulajnogą pod koła Porsche

Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Śmierć poniósł 39-latek, który poruszał się hulajnogą elektryczną.

Do zdarzenia doszło 21 lutego 2023 roku około godziny 13:20  w Wieluniu na ulicy Sieradzkiej. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów 39-latek  poruszający się hulajnogą elektryczną  zjechał nagle z chodnika na przejście dla pieszych. Wówczas został potrącony przez kierującego porche panamera.  Autem kierował  33- letni mieszkaniec Gdańska. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca porche był trzeźwy. Na miejsce wezwano służby medyczne. Niestety pomimo przeprowadzonej reanimacji 39-letni mieszkaniec Wielunia zmarł. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci wykonali m.in. szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, ustalili świadków, zabezpieczyli również monitoring. Prowadzone pod nadzorem prokuratora śledztwo  wyjaśni okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami  ustawy  prawo o ruchu drogowym  hulajnoga elektryczna jest pojazdem i jasno określone są zasady korzystania z niej. Użytkownicy hulajnóg elektrycznych powinni bezwzględnie pamiętać o tym, że  zbliżając się do przejścia dla pieszych powinni z niej zejść, identycznie jak w przypadku roweru i przeprowadzić ją na drugą stronę,  chyba że korzystają z przejazdu rowerowego – wtedy jadą po tym przejeździe.  Przypominamy również kierowcom, że dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na „pasach” oraz na nie wchodzącemu.

Źródło:policja.pl