Wolsztyn – Potrącenie na przejściu dla pieszych!

Kierujący osobowym Renaultem mężczyzna potracił na przejściu dla pieszych wolsztynianina, która z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło dziś – 27 września – przed południem na ul. Drzymały w Wolsztynie. Jak wykazało badanie alkotestem obaj mężczyźni byli trzeźwi.

27.09.2016r. ok.godz. 10:00 na ul. Drzymały w Wolsztynie kierujący Renaultem Scenic 59-letni wolsztynianin potrącił znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych mężczyznę, który prowadził rower. Pieszy z obrażeniami głowy przetransportowany został do szpitala w Wolsztynie, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczyli je oraz przeprowadzili oględziny. Kierowali też ruchem pojazdów wprowadzając czasowo na ul. Drzymały ruch wahadłowy.

wolsztyn potrącenie2

Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło badanie alkotestem przeprowadzone przez policjantów. Mundurowi podjęli też czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia oraz przyczyn, które doprowadziły do jego zaistnienia. Dalszy tok postępowania oraz konsekwencje dla sprawcy uzależnione będą od kwalifikacji zdarzenia, jako kolizji lub wypadku, co z kolei zależy od rozmiaru obrażeń, jakich doznał pieszy.