Wolsztyn112 – 1000 złotych mandatu dla kierowcy ciągnika! – informuje wolsztyńska policja

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj na ul. Szkolnej w Błotnicy. Kierujący ciągnikiem rolniczym mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków drogowych i doprowadził, do wywrócenia przyczepy, na której przewoził drewno. Podczas podjętej interwencji policjanci ustalili, że przyczepa nie była dopuszczona do ruchu. Mężczyzna został ukarany tysiączłotowym mandatem.

337-157191

01.03.2017r. ok.godz. 16:00 dyżurny KPP w Wolsztynie powiadomiony został o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Szkolnej w Błotnicy. Na miejsce skierowano policjantów Posterunku Policji w Przemęcie.

Mundurowi ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą 46-letni mieszkaniec Perkowa na łuku drogi, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych doprowadził do wywrócenia załadowanej drewnem przyczepy. W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie będzie jedynym zarzutem wobec nieodpowiedzialnego kierowcy.

337-157194
Jak się okazało wykonana samodzielnie przyczepa nie była dopuszczona do ruchu, a jej konstrukcja mogła mieć wpływ na to, że wywróciła się podczas jazdy. Policjanci ustalili, że również ciągnik nie miał prawa pojawić się na drodze, ponieważ wymagane badanie techniczne przeszedł przed dwoma laty.

Droga w miejscu zdarzenia zablokowana była przez około dwie godziny. W tym czasie policjanci i strażacy zabezpieczający miejsce kolizji kierowali uczestników ruchu drogowego na wyznaczone objazdy. Badanie alkotestem, jakiemu poddany został kierowca ciągnika wykazało, ze był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie ukarany został wysokim, 1000-złotowym mandatem i 6 punktami karnymi. Źródło: KPP Wolsztyn