Wracamy do sprawy śmiertelnego wypadku na trasie Boruja Kościelna – Jabłonna! Mamy FILM z miejsca wypadku!

W niedzielne popołudnie 23 kwietnia 2017 r. krótko przed godz. 17 strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonnie i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Grodzisku Wlkp. udali się do tragicznego, jak się później okazało, wypadku drogowego na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Jabłonna i Boruja Kościelna. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pojazd osobowy uderzył w przydrożne drzewo. O potężnej sile uderzenia świadczą zniszczenia pojazdu i fakt, że kierowca z niego wypadł.

Strażacy po wykonaniu rutynowych czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy pojazdu, który był jedynym poszkodowanym. Początkowo zabiegi resustytacyjne wykonywane były przez jednostkę z Jabłonnej, następnie z wykorzystaniem defibrylatora przez strażaków z jednostki ratowniczo gaśniczej, dalej kontynuowane wspólnie z przybyłym zespołem ratownictwa medycznego. Niestety, mimo usilnych starań, 27 letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Strażacy po zdarzeniu wspominali, że kilka lat wcześniej dokładnie przy tym samym drzewie miał miejsce wypadek o zbliżonym przebiegu i równie tragicznych skutkach.

Co było powodem, że osobowa Alfa Romeo 156 nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w przydrożne drzewo? Portal naszawielkopolska.pl będzie dopytywać śledczych czy było to samobójstwo, a może śliska nawierzchnia, nadmierna prędkość, chwila nieuwagi?! Potwierdzeniem powyższych hipotez lub ewentualnie ustalenie innych będzie przedmiotem badań grodziskich policjantów, które prowadzą pod nadzorem prokuratury!

Niezależnie od tego jakie będą ustalenia przebiegu wypadku, apelujemy dla kierowców o większą uwagę na drodze i o dostosowanie prędkości do warunków drogowych! – apelują strażacy z grodziskiej Powiatowej Straży Pożarnej.