Września – Mieszkaniec powiatu szamotulskiego po pijaku uderzył w drzewo Alfą Romeo

Na ulicy Działkowców doszło do zdarzenia drogowego gdzie kierujący Alfą Romeo uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się, że 46-latek kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Pasażerowie zostali zabrani do Szpitala. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 13 sieprnia br. o godzinie 18:10 otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Działkowców doszło do zdarzenia drogowego. Z wstępnych informacji wynikało, że samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo.

Na miejsce zdarzenia zastali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z naszej jednostki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Na drodze stała osobówka marki Alfa Romeo. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 46-letni kierowca samochodu osobowego jadąc ul. Działkowców stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem. W wyniku tego uderzył w przydrożne drzewo a następnie przemieści się i stanął na drodze.

W trakcie wykonywania przez policjantów czynności na miejscu zdarzenia przeprowadzili oni badanie stanu trzeźwości kierującego. Okazało się, że 46-latek miał prawie 0,80 promila alkoholu we krwi. Za zaistniałe zdarzenie mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Ponadto przewoził on dwóch pasażerów, którzy zostali zabrani do szpitala celem przeprowadzenia badań. Mieszkaniec powiatu szamotulskiego za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Września