Żłobek i przedszkole na miarę XXI wieku! Rodzice małych dzieci z sąsiednich gmin z zazdrością patrzą na inwestycje w Opalenicy! ZDJĘCIA

Już niebawem, bo w pierwszą środę marca, próg swojego nowego przedszkola i żłobka przekroczy około 170 dzieci. Dla milusińskich będzie to zapewne podniosły moment. Obrazy, gdy po raz pierwszy ujrzą nowe sale, a w nich nowe zabawki, pozostaną na długo w ich pamięci. A że obiekt jest niezwykle funkcjonalny i przede wszystkim kolorowy zapewne będzie to piękne wspomnienie.

Jest to wyjątkowo ważna inwestycja, oczekiwana od lat. Pomimo prób, poprzednim władzom samorządowym nie udało się wybudować tych placówek oświatowych. Teraz powstał nowoczesny obiekt, którego z utęsknieniem wyczekiwali mieszkańcy gminy.

Wybudowanie żłobka i przedszkola było dla mnie jednym z priorytetów – mówi burmistrz Tomasz Szulc – Jest to niezbędne ogniwo w polityce prorodzinnej, która za wszelką cenę ma utrzymać, a nawet zwiększyć, tempo przyrostu demograficznego w Gminie Opalenica. Przy okazji w znaczny sposób inwestycja ta podniesie jakość i komfort życia na naszym terenie.

W nowej placówce oświatowej, której dyrektorką została Beata Łukaszewska, pod opieką doświadczonych wychowawców znajdzie się 125 przedszkolaków i 45 dzieci w żłobku. Obiekt został zaprojektowany i wybudowany w taki sposób, aby w jak największy sposób zaspokoić potrzeby naszych milusińskich.

Dla wszystkich mieszkańców gminy burmistrz Tomasz Szulc i dyrektor Beata Łukaszewska organizują Dni Otwarte. W sobotę, 4 marca w godzinach od 9.00 do 17.00 będzie można zwiedzać pomieszczenia nowego przedszkola i żłobka, które znajdują się przy ulicy Zamkowej 3a.

Serdecznie zapraszamy, gdyż warto na własne oczy zobaczyć obiekt, który niewątpliwie z miejsca stanie się piękną wizytówką Opalenicy. Źródło: UM Opalenica – Tomasz Matusiak