Grodzisk Wielkopolski – Czy grodziscy kierowcy lubią sobie czasem wjechać w drzewo?

Wczoraj pomiędzy godziną 14.00-15.00 grodziscy policjanci zostali zawiadomieni o dwóch zdarzeniach drogowych zaistniałych w m. Grodzisk Wlkp. W przypadku obu kolizji kierujący uderzyli w drzewo, a bezpośrednią przyczyną było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Grodzisk kolizja 2

Pierwsza kolizja miała miejsce 4 sierpnia br. około godziny 14.00 na ul. 3 Maja w Grodzisku Wlkp. Kierujący pojazdem marki Fiat Ducato 37-letni mieszkaniec gminy Grodzisk Wlkp. najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do zderzenia czołowego z drzewem. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji w ruchu lądowym na drodze publicznej na mężczyznę nałożono karę w drodze mandatu karnego.

Druga kolizja miała miejsce tego samego dnia około godziny 15.00 na ul. Chopina w Grodzisku Wlkp. Kierująca pojazdem marki Ford KA, 68-letnia mieszkanka gm. Grodzisk Wlkp., na prostym odcinku drogi najprawdopodobniej zasłabła, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w drzewo. Kobieta była trzeźwa. Za spowodowanie kolizji w ruchu lądowym na drodze publicznej została ukarana mandatem karnym.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski