Zbąszyń – 79-latek pobity – sprawca zatrzymany

Nowotomyscy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gm. Zbąszyń, który w niedzielę wieczorem pobił i próbował okraść79-latka. Do napaści doszło na ul. Łazienki w Zbąszyniu. Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Zajście miało miejsce w niedzielę kilka minut po 22 wieczorem na ul. Łazienki w Zbąszyniu.  Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, 79-letniego mieszkańca Zbąszynia, wracającego tego dnia spokojnie do domu, w pewnej chwili zaczepił go nieznany mężczyzna, który stanowczym głosem kazał mu dać 5 złotych.

Gdy 79-latek odmówił wydania pieniędzy wtedy posypał się grad ciosów. Na wołanie o pomoc bitego mężczyzny zareagował mieszkaniec Zbąszynia, który natychmiast zadzwonił po policję oraz zapobiegł dalszej fali uderzeń.Mundurowi ze Zbąszynia po chwili przybyli na miejsce i zatrzymali młodego rozbójnika. Jego agresja nawet wtedy nie ustawała ani na chwilę. 26-latek cały czas groził śmiercią napadniętemu mężczyźnie.

Tego samego wieczoru trafił on do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że zatrzymany mężczyzna ma ponad 2 promile. Następnego dnia rano, po wytrzeźwieniu 26-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Grozi mu za to kara 12 lat więzienia.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl – Przemysław Podleśny