Czesko-Słowacka firma FASTRADE oszukała mnie na ponad 37 tysięcy euro! – mówi w wywiadzie polski przedsiębiorca

– Szef firmy, Lubomir Podolsky obiecał, że do końca marca 2017 roku rozliczy się z dostarczonych mu materiałów budowlanych. Nie zapłacił, nie odbiera telefonów, więc przestrzegam przed robieniem z jakichkolwiek interesów z nim lub którąkolwiek z jego firm!- mówi polski przedsiębiorca portalowi patriot24.net

Beznazwy-1

Polski biznesmen występuje w poniższym wywiadzie jako MB. To inicjały jego prawdziwego imienia i nazwiska. Natomiast redakcji patriot24.net przekazuje swoje pełne dane osobowe, dane swojej firmy i kopie nie zapłaconych przez Fastrade faktur.

– Imienia i nazwiska nie podaje, by nie wyświetlało się w internecie jego kontrahentom, z którymi od lat prowadzi dobre, rzetelne interesy. Wszystkie swoje dane natomiast gotowy jest podać policji i prokuraturze, zarówno polskiej, jak i czeskiej oraz słowackiej, celem ścigania dłużnika. – relacjonuje redaktor naczelny portalu patriot24.net, Robert Rewiński. – Wywiad przedstawia szczegóły tego oszustwa, Przesłaliśmy go do Lubomira Podolskiego celem odniesienia się do problemu ale nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. Od początku kwietnia 2017 roku nie odbiera też od Patriot24.net telefonów. – dodaje.

Patriot24.net: Jest Pan polskim przedsiębiorcą, eksportującym folie z tworzyw sztucznych do wielu europejskich krajów. Skąd wziął się problem z kontrahentem Czesko-Słowackim?

MB: Mamy poważny problem z Firmą Fastrade s.r.o.  z Jeronymova 1623, 25082 Uvaly, w Czechach. Jej szef Lubomir Podolsky prowadzi też działalność pod następującymi adresami:

W Czechach:

FASTRADE s.r.o.
Františka Diviše 1012
Praha 10 – Uhříněves
104 00
Czech Republic

FASTRADE s.r.o.
Brněnská 1235
Rosice u Brna
665 01
Czech Republic

Na Słowacji:

FASTRADE SK s.r.o.
Radlinského 17
Spišská Nová Ves
052 01
Slovak Republic

FASTRADE SK s.r.o.
SNP 378
Limbach
900 91
Slovak Republic

Oraz w sklep internetowy:

E-Shop

Viera Barcziová
M: +421 902 916 631
E: eshop@fastrade.sk

Lubomir Podolsky, mówiący bardzo dobrze po polsku, nie rozliczył się z nami za duży kontrakt.

O jaką kwotę chodzi?

36190,60 EUR + odsetki ustawowe 1065,38EUR = 37255,98 EUR

Dlaczego ten czeski przedsiębiorca Lubomir Podolsky nie chce Wam zapłacić?

Oszukał nas i dalej oszukuje, mamiąc obietnicami. Ale jest to celowe działanie i granie by nie zapłacić za wyłudzony towar.

W jaki sposób Was zwodzi już od ponad roku?

Lubomir Podolsky skarży się, że nie ma sezonu budowlanego, że ma problemy z uzyskaniem kredytu w banku, że jakość towaru nie taka. Obiecywał wpłaty najpóźniej w marcu 2017 roku, ale ani centa nie zapłacił

Może są to jego rzeczywiste problemy biznesowe? Może szuka sposobu na rozliczenie się, a to Wy jesteście niecierpliwi?

Nie. Z informacji, które uzyskałem wynika, że tworzy on nowe spółki w Czechach i na Słowacji i tam przerzuca pieniądze i towar. W ten sposób z pewnością działa na naszą szkodę i byc może na szkodę wielu innych przedsiębiorców z różnych krajów Europy.

Zwrócił się Pan do jednego z najsłynniejszych detektywów w Europie, Krzysztofa Rutkowskiego. W jaki sposób rozpoczniecie działania na rzecz odzyskania pieniędzy?

– Krzysztof Rutkowski oświadczył, że wszelkie działania międzynarodowej windykacji z udziałem jego agentów, będą odbywać się zgodnie z europejskim prawem. Dlatego rozpoczynamy od złożenia zawiadomienia do prokuratury zarówno w Czechach, na Słowacji jak i w Polsce, celem rozpoczęcia ścigania tego oszusta. Dodatkowe zgłoszenia obejmować będą działania Lubomira Podolskyego na szkodę swojej spółki prawa handlowego oraz naszej spółki. Jego działania są w pełni świadome, zaplanowane i jeśli się z nami nie rozliczy do końca maja 2017 roku, zrobimy wszystko by znalazł się w więzieniu.

Czy więzienie to właściwe miejsce dla przedsiębiorcy?

– To nie jest przedsiębiorca, tylko oszust. Dlatego by uchronić innych ludzi i porządnych przedsiębiorców, przed jego złodziejskimi metodami działania, trzeba zrobić wszystko by go odizolować. Jednocześnie apeluję do innych oszukanych przez Lubomira Podolskyego przedsiębiorców, o kontakt z naszą firmą lub z Panem Krzysztofem Rutkowskim byśmy wspólnie złożyli zbiorowy akt oskarżenia, umożliwiający dotkliwe ukaranie tego oszusta.