Czterej podejrzani sprawcy zatrzymani podczas bezpośredniej transakcji narkotykowej…

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 4 osoby. Po usłyszeniu zarzutów związanych z przestępczością narkotykową, dwóch z nich trafiło do aresztu. W wyniku tych działań zabezpieczono ponad 3 kilogramy marihuany, oraz amfetaminę i kokainę. Policjanci zabezpieczyli również na poczet kary pieniądze w kwocie 40 tys. złotych.

15 stycznia br. policjanci zatrzymali dwóch meżczyzn na terenie Poznania, podczas bezpośredniej transakcji narkotykowej. Dokonywali jej w samochodzie, w którym funkjonariusze znaleźli 268 gramów marihuany. Podczas przeszukań mieszkań zatrzymanych, u jednego z nich ujawniono kolejne ukryte narkotyki. Tym razem było ich znacznie więcej – ponad 2,5 kilograma. Okazało się również, że jeden z zatrzymanych w chwili dokonywania transakcji narkotykowej przebywal na przepustce z więzienia. Usłyszeli zarzuty posiadani i wprowadzania do obrotu narkotyków. Wobec mężczyzn sąd zastosował 3 miesięczny areszt.

Kilka dni później policjanci z Wydziału dw. z Przestępczościa Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, tym razem na terenie powiatu poznańskiego. Osoby również zostały zatrzymane podczas bezpośredniej wymiany narkotykowej w samochodzie. Pod nogami pasażera znajdowały się 153 gramy marihuany, kierowca w spodniach miał rówież kokainę. Jak się okazało jeden z mężczyzn był równiez poszukiwany listem gończym. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli ok. 40 tys. złotych na poczet kary.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3 kilogramy marihuany o wartości czarnorynkowej ok. 150 tys. złotych, oraz niewielkie ilości amfetaminy i kokainy. Zatrzymani odpowiedzą za posiadanie i wprowadzanie do obortu narkotyków. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu działa od 2011 roku. Funkcjonariusze tego wydziału, oprócz własnych zadań, nadzorują również pracę wszystkich komórek zwalczających przestępczość narkotykową w całej Wielkopolsce. W latach 2011-2017 policjanci w całym województwie zabezpieczyli prawie pół tony marihuany, ponad 300 kilkogramów amfetaminy, ponad 6 kilogramów kokainy, a także 48 tys. sztuk tabletek ekstazy i niecałe 7 kilogramów haszyszu. Łączna wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to prawie 74 miliony złotych.

narkotykk 2 narkotykk 3 narkotykk

Piotr Garstka Źródło: KWP Poznań