Kościan: 19-latek pod wpływem alkoholu i bez posiadanych uprawnień, uciekał samochodem pod prąd.

W nocy z niedzieli na poniedziałek patrol zatrzymał 19-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości prowadził pojazd bez włączonych świateł mijania. Próba zatrzymania samochodu zakończyła się ucieczką młodego kierowcy. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Berwińskiego, gdy wjechał pojazdem pod zakaz, popełniając w ten sposób kolejne wykroczenie z całego wachlarza przewinień, które popełnił.

Około godziny 23:30 na ul. Gostyńskiej w Kościanie patrol próbował zatrzymać do kontroli drogowej Fiata Doblo, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. Kierujący pojazdem zignorował sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Mężczyznę zatrzymano na ul. Berwińskiego, gdzie wjechał prowadzonym pojazdem pod prąd.

Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec powiatu jarocińskiego nie posiada uprawnień do kierowania, nie miał również wymaganych dokumentów podczas kontroli drogowej. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2, a minimalne dodatkowe środki karne to 3 lata zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz świadczenie w kwocie 5000zł. Natomiast niezatrzymanie się mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez poruszający się radiowóz jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Mężczyzna został również ukarany mandatami karnymi o łącznej kwocie 1800zł za popełnione wykroczenia. Ich łączna kwota z pewnością wystarczyłaby na zrobienie kursu na prawo jazdy. Źródło: KPP Kościan