Gniezno – Bez prawka 118km/h na „pięćdziesiątce”

Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Tym razem wpadł mieszkaniec gminy Gniezno, który jechał w Mąkownicy 118 km/h, a w tym miejscu obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W poniedziałek 25 kwietnia br. około godz. 11:45 w Mąkownicy patrol gnieźnieńskiej drogówki zatrzymał opla vectrę jadącego z prędkością 118 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje organicznie prędkości do 50 km/h. Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec gminy Gniezno. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zatrzymaliby kierującemu prawo jazdy, ale okazało się, że miesiąc wcześniej (24 marca br.) uprawnienia do kierowania zostały mu zatrzymane i sporządzony wniosek o sprawdzenie kwalifikacji wydany przez starostę gnieźnieńskiego.

W związku z tym auto przez pomoc drogową zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym. Mężczyzna odpowie teraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego mimo cofnięcia uprawnień.

Art. 180a „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Gniezno